O mně

Před pár lety jsem byla vdaná a dle pohledu z venku se mohlo zdát, že mám vše, na co si vzpomenu. Dobře placenou práci, hezký dům, nové auto, každoroční zahraniční dovolené, odrostlé děti..…na první pohled jsme s manželem žili v ideálním manželství.

Náš vztah ale zdaleka nebyl takový, jak zvenčí vypadal. Vždy jsem si představovala, že budu mít s manželem láskyplný vztah. Místo toho jsem ale často zažívala hádky a hrubosti.

Postupně jsem se v manželství cítila stále hůře a dospěla jsem do momentu volby. Ponechat si jistotu materiálního pohodlí za cenu, že budu snášet věci, které se mi ani za mák nelíbí? Nebo ze vztahu odejít a zařídit si život znovu podle svých představ?

Vybrala jsem si druhou variantu a manžela jsem po třiceti letech soužití opustila. Neříkám, že to byla cesta snadná, v mnoha ohledech jsem si musela sáhnout až na dno svých sil.

Ale dokázala jsem to a jsem ráda, že jsem našla odvahu začít znovu a lépe. Přestože tehdejší rodina mé rozhodnutí dodnes nechápe a odsuzuje ho, já vím, že odchod z manželství byl tím nejlepším, co jsem pro sebe mohla udělat.

Dnes se mám ve všech směrech dokonce ještě mnohem lépe, než kdykoli jindy předtím. Mám milujícího partnera, pracuji na smysluplných projektech, bydlím na krásném místě…a jsem šťastná.

I moje cesta za štěstím však měla svůj začátek. Tam stálo mé maličké schoulené sebevědomí, které bylo dlouhé roky okolím zašlapáváno do země. Až teprve teď, když jsem se naučila mít se ráda a věřit si, se změnil i můj život.

Přeji vám život „ve vatě“.

Vaše Dana Vítek